Oslava Všestarské cibule a brokolice

Předposlední zářijový víkend jsme opět po dvou letech vzdali hold přírodě, půdě a všem darům, které jsme s radostí, trpělivostí a vytrvalostí letos vypěstovali. Opět po dvou letech jsme otevřeli brány našeho zemědělského podniku, a to nejen široké veřejnost, ale tradičně i dětem a školákům. A o jaké události je tu řeč? Přece o Oslavě Všestarské cibule a brokolice, která se konala v sobotu 23. září 2023 v areálu cibulové haly ve Všestarech na Královéhradecku.

O den dříve, v pátek 22. září dopoledne, jsme ale nejprve pozvali na návštěvu 400 dětí z MŠ a ZŠ Všestary. Pro školáky jsme připravili exkurzi po cibulové hale, na které se děti dozvěděly, jak to s tou cibulí vlastně je, kdy a jak se sklízí, kde se skladuje a jak se třídí. Během celého dopoledne mohli studenti shlédnout i ukázku sokolnictví, dozvědět se zajímavosti ze života včel a v neposlední řadě navštívit i vzdělávací stánek Zemědělského svazu pod vedením Ivy Horníkové nebo si zahrát cibulovou dámu. Video Dětský den

Sobotní slavnostní den zahájila v 10,30 hod. zdravicí Ing. Monika Nebeská, předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Všestary a zazněla cibulová „hymna“, kterou pro nás složily a společně s dětmi zazpívaly dámy z pěveckého sboru Písnička česká. Do rytmu si skočil i králičí hop, v pravé poledne zazněly slavnostní lovecké fanfáry a krátký recitál si pro nás, jako hlavní host oslavy, připravila úžasná Marie Rottrová. Odpoledne nás energií „omráčily“ tanečnice flamenca a během celého dne se u nás jezdilo na koni, povídalo o dravcích a především – prodávaly a ochutnávaly se regionální potraviny a nápoje. Oslavou nás celou sobotu provázela skvělá Vilma Cibulková.


V areálu zeleninové haly ve Všestarech jsme letos uvítali rekordní počet 6000 návštěvníků, kteří se díky kyvadlové dopravě mohli zajet podívat i do ostatních našich středisek – do porodny a odchovny telat v Dolních Nedělištích, do kukuřičného bludiště na Chlumu či do Rozběřic, kde sídlí naše podniková prodejna Vitaltech. I zde jsme měli pro návštěvníky připravený bohatý program a občerstvení. Až do 16,30 hod. jsme ve Všestarech slavili a užívali si krásný den a už nyní se těšíme a jsme zvědaví, co přinesou další roky. Oslava Všestarské cibule a brokolice

Velké poděkování patří i všem našim zaměstnancům, za záštitu i poskytnutí dotace děkujeme hejtmanovi královéhradeckého kraje Martinovi Červíčkovi. Děkujeme i za udělení záštity ministra zemědělství Marka Výborného. Pro ty vás, kteří jste se nestihli přijet letos podívat jsme připravili fotogalerii a video reportáž.

Více informací o naší „vostré párty“ na  www.vsestarskaoslava.cz   a    www.vsestary.cz   

Sledovat nás můžete i na Facebooku a Instagramu facebook.com/zdvsestary  instagram.com/zd_vsestary

                                                                                                                                                                     Bc. Aneta Hloušková