Prim Chomutice – memoriál Ing. Ladislava Hátle

Milí přátelé zemědělství,

máme za sebou 29. ročník chovatelského dne „Prim Chomutice – memoriál Ing. Ladislava Hátle“. Jaký byl? Náročný na přípravu i organizaci, ale když se sejde parta lidí, kteří hýří nápady, umí se domluvit a navíc i přiložit ruku k dílu, jde to skoro samo. Opět se potvrdilo, jak důležité je tyto akce pořádat.

Krásný, sluncem zalitý chovatelský den ve Třtěnici i letos navštívilo více než 800 příznivců zemědělství z řad dospělých, spousta dětí ze škol v okolí za doprovodu svých učitelek. Naše pozvání přijali i významní hosté zastupující zemědělce, a to prezident Agrární komory pan Jan Doležal, náměstek ministra zemědělství pan Miroslav Skřivánek, předsedkyně Výboru pro zemědělství a životní prostředí KHK paní Martina Vágner Dostálová, radní Libereckého kraje pro zemědělství a životní prostředí pan Václav Židek a starosta města Hrádek nad Nisou, kde také hospodaříme, pan Josef Horinka.

Pro všechny návštěvníky byla připravena přehlídka krásných zvířat holštýnského plemene – 17 jalovic, 11 prvotelek a 19 krav na druhé a další laktaci od 13 chovatelů ze 14 farem. Svá zvířata zde odprezentovala i Zemědělská akademie Hořice, které moc děkujeme za spolupráci při realizaci chovatelského dne.

Návštěvníci měli možnost svézt se na koňmi taženém kočáru, zúčastnit se soutěže v pití mléka, změřit své síly v přetahování, ochutnat i zakoupit si regionální potraviny, bohatě se občerstvit, potkat se s přáteli a seznámit se s nabídkou výživy zvířat ve stáncích vystavujících firem. Pro děti byly zajištěny soutěže prostřednictvím stánku Zemědělského svazu a MAS Podchlumí. Děkujeme.

Vrcholem celého dne bylo vyhlášení šampionky výstavy. Tu obhájila loňská vítězka, kráva na 5. laktaci ze stáje Karsit Agro a.s. Krásný den to byl. A zase bude, v pátek 6. 9. 2024, kdy se koná již 30. ročník této akce.

                                                                                                                              Marcela Řeháčková, AGRO Chomutice a.s.